Через війну на Сході тернопільські митники зібрали менше грошей

Опубліковано:

Неспокійна ситуація на Сході та, як наслідок, економічний спад призвів до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів. Негативну тенденцію, зокрема, зафіксували тернопільські митники. Протягом 2014 року вони до держбюджету перерахували 471 мільйон 200 тисяч гривень. Це на 20,1% менше, ніж у 2013-му.

Володимир Марциюк, начальник Тернопільської митниці ДФС: «В імпортній частині зменшення відбулось на 25% і склало 331,8 млн. доларів. Що стосується експортних операцій, то ці показники склади 313 млн. доларів, що на 9% менше, ніж за попередній період».

Найбільше Тернопільщина, як і раніше, торгувала з Польщею. Торік зовнішньоекономічні операції з цією країною склали більше половини від усього товарообігу – 54,7%. Причому експортуємо ми до Польщі на 10% більше, ніж імпортуємо.

У свою чергу, торгівля з країнами колишнього Радянського Союзу значно скоротилася.

Володимир Марциюк, начальник Тернопільської митниці ДФС: «Російська Федерація – 8,2%, Білорусь – 7%, Молдова – 2,2%. Можливо ці показники ще не були відлунням подій, які є сьогодні на Сході України, особливо у стосунках з Росією. На сьогоднішній день ми відстежуємо, що торгівельний баланс із Російською Федерацією значно скоротився».

Всього у минулому році Тернопільщина торгувала із 61-ю країною світу.

Репортер – Антон Марчевський, камера – Роман Федчина, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 4 лютого 2015 року.

Сергій Корольчук / ТМЦ.ІНФО - Тернопільський Медіа Центр

Продюсер веб-контенту, виконавчий продюсер ТМЦ.ІНФО