Виставку фоторобіт загиблого Віктора Гурняка відкрили у «Перемозі»

Опубліковано:

Виставку фоторобіт загиблого в АТО фотокореспондента та добровольця Віктора Гурняка відкрили в Українському домі «Перемога». «Від Майдану до війни» – саме така назва об’єднала цикл фотографій, які він зробив за останній рік.

Організували виставку тернопільський осередок організації «Пласт», до якої входив Віктор, та фотоагенція «LUFA».

Назар Зелінка, друг Віктора Гурняка: «Виставка ставить перед собою мету, щоби показати талант Віктора, адже він дійсно був дуже талановитим фотографом, ці фотографії можуть це показати. До того ж ці фотографії – це є фактично останній рік його життя, тобто це є події Майдану, це є події у Криму і це вже є події на війні – на Донбасі».

Віктор Гурняк героїчно загинув 19 жовтня минулого року на Луганщині внаслідок вибуху мінометного снаряда. Він саме намагався врятувати інших. Поранених вивозив під обстрілом.

Олександр Смик, заступник міського голови Тернополя: «Сьогодні мова не про миттєвості, які ми побачимо на світлинах. Мова про людину, яка своїм життям, без пафосу, показала, що таке відданість власній державі, жертвуючи маленькою донечкою, вірною дружиною, пожертвувавши власною родиною».

Тернопіль – не єдине місто, у якому буде вшановано пам’ять Віктора Гурняка.

Назар Зелінка, друг Віктора Гурняка: «Ці виставки відбуваються по всій Україні і навіть по всьому світу. Подібні виставки вже відбулись в Чикаго, плануються у Філадельфії, Мюнхені, Варшаві, Стокгольмі, інших країнах Європи, у Сполучених Штатах буде мандрувати».

На відкритті виставки також продемонстрували короткометражний фільм про життя Віктора, який зняли його друзі, а молодший брат прочитав вірша.

Остап Гурняк, брат Віктора Гурняка (читає вірш): «В серці нашім ти запалиш свічку на завжди, І я з тобою хоч куди, Ти завів мене в правдивий світ, І нема ніякої журби».

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Роман Федчина, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 3 лютого 2015 року.