У Тернополі затвердили програму енергозбереження та термомодернізації

Опубліковано:

Стрімке зростання вартості енергоносіїв гостро ставить проблему раціонального та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. Депутати міської ради затвердили «Програму енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду міста».

Сергій Надал, міський голова Тернополя: «Нами розроблена програма, яка передбачає заходи для зменшення споживання газу та інших енергоносіїв. Це становлення котельні на вулиці Курбаса – котла, який буде працювати на альтернативних видах палива. Наступне – реконструкція системи централізованого теплопостачання котельні по вулиці Київська 3-а, заміна насосів на інших котельнях».

Програмою також передбачено скорочення обсягів використання енергоресурсів двома основними споживачами: населенням та комунальним підприємством «Тернопільміськтеплокомуненерго». Скоротити обсяг спожитих населення енергоресурсів можна двома шляхами.

Павло Савечко, завідувач сектору з енергозабезпечення управління ЖКГ: «Очікується скорочення споживання газу, якщо піднімуться тарифи і якщо їхні житлові будинки будуть термомодернізовані. Ви можливо помітили, що є багато будівель, де люди самі вже починають утеплятися. Це свідчить про те, що будівлі в нас мало енергоефективні».

На всі заходи з термомодернізації та підвищення енергоефективності Програмою передбачено 15 млн євро, що будуть використовуватись на умовах співфінансування з населенням. Причому з міського бюджету покриватиметься 70 відсотків вартості робіт.

Павло Савечко, завідувач сектору з енергозабезпечення управління ЖКГ: «Якщо говорити про термомодернізацію – це фактично узагальнене слово капітального ремонту в будинку. Найдорожчим видом робіт є утеплення стін. Орім цього, можна міняти вікна в місцях загального користування, встановлювати індивідуальні теплові пункти, датчики руху та освітлення».

Щоб отримати кошти на проведення термомодернізації будівлі, мешканцям необхідно провести загальні збори, визначити обсяг необхідних робіт та скласти кошторис витрат, відповідну документацію подати до органів місцевої влади.

Репортер – Вікторія Суздалєва, камера – Анатолій Віцемішин, Роман Федчина, відеомонтаж – Віталій Цицура.

«ТМЦ.ІНФО», 3 лютого 2015 року.