Тернопіль славиться найбільшою в Україні різдвяною шопкою

Опубліковано:

Уже не один рік поспіль Тернопіль славиться найбільшою в Україні різдвяною шопкою. Встановлюють її напередодні свят у храмі Святого Апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого.

Традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він підготував із благословення папи Гонорія ІІІ у містечку Греччо в Італії ще у 1223 році, щоб перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу.

Брат Нестор, новак монастиря Різдва Пресвятої Богородиці: «Він взяв дозвіл у єпископа, у вертепі відслужив літургію і виставив найсвятіші тайни. Цим він вніс у різдвяні таїнства Пресвяту Євхаристію. З того часу наш Орден намагається відтворити таке святкування Різдва Христового і має велике почитання до дитятка Ісуса»

Цьогорічна шопка сягає двадцяти метрів у висоту та сорока в ширину, складається з понад двохста елементів, частина з яких рухомі. У шопці також є багато живих рослин, і навіть тварин, що надає їй ще більшої реалістичності.

Брат Нестор, новак монастиря Різдва Пресвятої Богородиці: «Центральним елементом є новонароджений Ісус Христос, біля нього – Діва Марія і Йосиф, два маленьких ягнятка, які зігрівають Його своїм теплом. А довкола Нього побудований такий світ. І ми приходимо до Нього поклонитися»

Наступного року шопку планують збагатити новими елементами та збільшити у розмірі, а звіринець перенесуть на вулицю.

Помилуватись різдвяною експозицією всі охочі можуть до 15 лютого.

Журналіст – Вікторія Суздалєва, камера – Роман Федчина, Анатолій Віцемішин, відеомонтаж – Віталій Цицура. «ТМЦ.ІНФО». 26 січня 2015 року.