Майже на 150 мл. грн. більше зібрали податківці у 2014 році, ніж у 2013-му

Опубліковано:

Майже на 150 мільйонів гривень більше податків і зборів сплатили мешканці області до зведеного бюджету протягом 2014 року, ніж за попередній рік. Зокрема, до державного бюджету надійшло 1 мільярд 334 мільйони гривень, а до місцевих – мільярд 202 з половиною мільйони. На місцях левову частку займає податок на доходи фізичних осіб – це майже 892 мільйони гривень.

Ігор Комендат, начальник ГУ ДФС у Тернопільській області: «Дякую потрібно сказати підприємцям, які почали більше легалізовувати ринок праці, тобто оформлювати найманих осіб, підвищувати заробітну плату. Ми знаємо, що багато людей є неоформленими, що заробітна плата показується на меншому рівні, ніж вона є фактичною».

Минулого року запустили податкову реформу. Загальну кількість обов’язкових платежів зменшили з 22-х до 11-ти. Тож тепер підприємці значно менше часу витрачатимуть на оформлення необхідних документів. Натомість ввели нові податки, зокрема – на нерухомість. Його сплачуватимуть ті, хто володіє квартирою у понад 60 квадратних метрів, приватним будинком у понад 120 або ж і квартирою, і будинком сумарною площею понад 180 квадратів. За кожен «надлишковий» метр доведеться платити максимум 24 гривні на рік.

Ігор Комендат, начальник ГУ ДФС у Тернопільській області: «Сплата податку по нерухомому майну з новими правилами у 2015 році буде здійснюватись тільки юридичними особами. Фізичні особи податок по-новому будуть платити з 1 січня 2016 року».

Податки сплачуватимуть також ті, хто отримує пасивні доходи. Таким громадянам доведеться віддавати державі п’яту частину отриманих дивідендів і депозитів.