Психологічну та духовну підтримку надають волонтери в зоні АТО

Опубліковано:

«Волонтерство – рух, що об’єднує Україну» – круглий стіл із такою назвою зібрав волонтерів та представників ЗМІ з різник міст країни – Херсону, Сум, Харкова, Одеси, Дніпропетровська та Донецька. Присутні обмінювались досвідом та розповіли про досягнення у допомозі бійцям АТО.

Тарас Герман, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО: «Ми співпрацюємо з багатьма громадськими організаціями: Самооборона, Автомайдан та інші. На базі цих організацій ми почали збирати інформацію про потреби, куди потрібно вести, що як діставати, обмінюватись цим досвідом».

Волонтерська робота полягає не лише у забезпеченні бійців усім необхідним. Надається постійна психологічна допомога та духовна підтримка, як тим хто ще перебуває на передовій так і тим хто уже повернувся та потребує реабілітації. Наприклад, волонтери організації «Білі берети» навчають бійців тактичній медицині.

Андрій Салагорник, представник громадської організації «Білі берети»: «Безпосередньо ми виїжджаємо в зону АТО і проводимо там вишколи для особового складу, комбатантів, так і медиків інструкторів, які є там».

Віктор Шацький, представник громадської організації «Білі берети»: «Ми були за цих 4 місяці практично на всіх найближчих блокпостах – біля Луганська, Щастя, аеропорту, співпрацюючи з добровольчими загонами і збройними силами. На цих виїздах ми стараємось навчити хлопців, які на передовій, – як собі дати раду і допомогти».

Саме волонтерська робота, як ніщо інше, допомагає бійцям на сході, – стверджують учасники круглого столу.

Іван Гуня, капелан Самооборони Майдану Тернопільщини: «Цей час АТО показав велику душу українців, великодушність, добродушність українців, насправді можна захоплюватись, бо всі ми розуміємо, що без цієї жертовності – волонтерської роботи – наша армія і наші бійці не змогли б нічого зробити».