Вперше в Тернополі організували свято Маланки

Опубліковано:

Весело було в Тернополі на Щедрий вечір. На вулиці можна було почути колядки під акомпанемент туби і пластикового відра, а також хлопців, переодягнених у дівчат. Так відзначали свято «Маланки».

Оксана Млинко, учасниця заходу: «Наша Маланка – це є таке традиційне дійство, в якому ми водимо козу. Крім того, ми додали жида, жидівку, українських дівчат, парубків, циганів, Маланку – нашу красуню-дівицю, діда. Це все ми «приправили» українським гумором. Тож вийшло дійство, яким ми хочемо розвеселити тернополян, усіх людей, одарувати їм гарний настрій та привітати зі Старим Новим Роком».

Свято «Маланки» в Тернополі організували вперше. Участь у дійстві взяли молодіжні організації, пластуни, вихованці «Школи молодої еліти» та ресторатори. Усі вони взяли участь у конкурсі і боролись за головний приз у 5000 гривень.

Любомир Шимків, співорганізатор заходу: «Якщо буде ініціативна і справді бажання усіх організацій долучатися, то однозначно: таке дійство потрібно робити кожного року, тому що це є аматорське і це є можливість навчити людей святкувати Старий Новий Рік. І не просто сидіти в дома, а справді діти мають можливість знайти якийсь сценарій в інтернеті, щось самим придумати, самим пошити костюми. А це є корисно проведений час».

Ігор Мамус, ресторатор: «У нас є прекрасна традиція водити Маланку. І це відбувалось у наших теренах – у селі Горошовій. Ми перевели його у місто, щоб показати людям, народні традиції, веселощі – пожартувати, поколядувати, зробити у місті карнавал, долучити людей до цього усього проекту. Маланка цього разу камерна, невеличка, багато людей про неї не знали, та й узагалі не знали, що таке Маланка. А тепер, після того, як ви це знімете, зафільмуєте, то на слідуючи рік вона би мала бути іншою, бо є на шо подивитись, самому прийти, на когось подивитись, себе показати. Така от у нас Маланка».