У Хоросткові відкрили дров’яну міні-котельню

Опубліковано:

Тепловий пункт із котлом, що працює на твердому паливі, запустили у яслах-садку «Калина», що в місті Хоростків Гусятинського району.

«Раніше і садок, і школу опалювала одна котельня. Щоправда це створювало певні незручності. Натомість перехід на тверде паливо дасть можливість скоротити витрати, — каже міський голова Ганна Олійник. — Ми відокремилися від паливної на газ, тож опалюємо дитячий садок твердим паливом – дровами і вугіллям. Економія відчутна – до 40%. Температурний режим – 22 градуси. Слава Богу, що була державна програма. Тепер нашим дітям тепло.»

«Такий тепловий пункт у Тернопільській області — не єдиний, — каже заступник голови облдержадміністрації Леонід Бицюра. — Упродовж цього року реалізовано 50 проектів по переходу на альтернативне паливо. Нам вдається скоротити споживання природного газу.

Втілення подібних проектів забезпечить значну економію в майбутньому. На це спрямовуються кошти з різних джерел — як з державного та місцевих бюджетів, так і приватних інвесторів.

Є два десятки об’єктів, які ми також плануємо наступного року перевести на альтернативні види палива. Якщо порахувати економічний ефект, порівняти споживання по природному газу і по твердому паливу, то ясно, що можемо економити ще більше.»