Польський досвід, як стати європейцями, вивчали у Тернополі

Опубліковано:

Зустріч Польсько-Українського Форуму Партнерства «Європейська дорога України та польський досвід» відбулась 11 грудня у Тернополі.

Круглий стіл пройшов за участю польських експертів та представників тернопільського бізнесу, неурядових організацій, представників влади та навчальних закладів, журналістів.

Ігор Таранов, кандидат економічних наук, доцент: «Перед нами дуже велика і довга дорога. Це дорога реформ, це дорога розвитку самосвідомості нашого суспільства, усвідомлення того, що ми хочемо досягти і як ми можемо це зробити, щоб нас прийняла європейська спільнота».

Польща має великий досвід у проектній діяльності, сфері економіки, енергозбереження, розвитку інфраструктури та багатьох інших, – зазначили учасники форуму. Його використання відкриє нові можливості для України.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА: «Досвід Польщі дуже цікавий, і його в нас обов’язково треба застосувати. Зокрема – це розвиток транспортної інфраструктури».

Важливим завданням учасники форуму визначають підвищення досвідченості молоді. Для цього пропонується обмін досвідом в галузі освіті на світовому рівні.

Василь Томчишин, студентський президент: «Молодь повинна мати доступ до тих ресурсів. Також вона повинна вміти користуватись ресурсами, які надає їй влада – це програми навчання; бізнес – це програми стажування; громадський сектор – це тренінги, форуми, поїздки, міжнародні програми обміну».

Використання європейського досвіду та загалом досвіду Польщі дасть можливість пришвидшити розвиток України, – переконані чиновники.

Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА: «Ми багато вчимося в Польщі, але треба сказати, що вчимося не тільки на успішному прикладі, але й на її помилках. Адже це – можливість зекономити дорогоцінний час, якого у нас дуже мало».